Cem Eroğlu

Cem Eroğlu

Adform Türkiye & Mena, Genel Müdür

Cem Eroğlu, 1983 yılında Istanbul’da doğdu. Yeditepe Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun Eroğlu, 2007 yılında, Yahoo’nun performans alt yapısı olan Right Media Exchange ile DACH bölgesine hizmet vererek dijitale ve reklam teknolojilerine adımını attı ve Avrupa pazarında ilk gerçek zamanlı gösterim ve Reklam teknolojilerinin doğuşuna tanıklık etti.

Kazandığı deneyimi, Türkiye pazarında programatik reklamcılığın temellerinin atılmasına destek verirken; aynı anda gelişmiş reklam teknolojilerinin reklam verenler ve mecralar tarafından adaptasyonunda da büyük rol oynadı. 2010-2016 yıllarında ReklamStore yönetici direktörlüğü pozisyonunda; TR pazarında ilk verisel yayın pazarının oluşmasına öncülük ederken, yeni alt yapıların geliştirilmesinde de rol aldı.

2016 yılında, endüstrinin en büyük bağımsız reklam teknoloji şirketi olan Adform’un Türkiye ve Ortadoğu ve Afrika ofislerinin kurma amacıyla, Ülke Müdürlüğü görevine geçti. Son dönemlerde çokça konuşulan, programatik üzerinden TV(HBBTV) ile programatik dijital açık hava(pDOOH) satın alım surecinin başlamasında rol aldı ve 16 senelik reklam teknolojileri kariyer hayatında bir çok başarılı projeye imza atarak ülkemizden çıkan başarı hikayelerine yenilerini ekleme fırsatı oldu. DMP, Perakende Medya, Finans ve Omnichannel dikeyinde pazar lideri olan Adform İstanbul ofisi, Türk profesyonellerin başarısıyla şu anda Türkiye,Orta Doğu, Afrika ve Orta Asya pazarlarının merkezi konumunda bulunmaktadır.

2:00 pm - 2:30 pm

Liderliğe Oynayan Reklamveren’in Yolculuğu